Tegemised 2023


Wäega Wärgi pärimusmaja 2023 aasta on olnud esimene, kus tegutsesime täie hooga. Nii, nagu eestvedajatel oma põhitöö kõrvalt võimalik. Mida siis tehtud on? Maja on saamas II korruse tänu Leader meetmele - ootame pikisilmi, et tegevust saaks veel mitmekesisemalt pakkuda, sest silma me jäänud oleme paljudele. Meie kogemusi on kuulamas käidud nii oma maakonnast, vallast, kui ka piiri tagant.

Koostöös Velise Kultuuri ja Hariduse Seltsiga ja Leader ühistegevuse meetme toel toimus talvisel hooajal paberitööde sari Piret Lehese juhendamisel, suvises pärimuslaagris sai valmistatud taaskasutatud kampsunitest uusi. See oli ääretult põnev loomine.   Huvihariduse raames töötab Mareti juhendamisel Maiasmokaring ja Eve veab lõõtspilli ning karmoškatunde noortele. Toimus loovus- ja keraamikaring, mille uhkemad ettevõtmised olid osalemine Vabariiklikul Savisellide konkursil, kust tõime I koha ja Vabariiklikul klaasitööde konkursil „Minu klaas“, mille näitus äsja Tallinna Vanalinnas Kullo Galeriis lõppes. Meie tegevused toimuvad suuresti tänu erinevatele projektitoetustele. Tänulikud olema Kohaliku omaalgatuse programmi rahastusele, mis toetas meie maja päikesepaneelide soetamist. Lisaks olema KOP toel viinud läbi tegevusi: inspireeriv õppereis Saaremaale, permakultuuri peenra loomine Marian Nummertiga, erinevad matkad Märjamaa lähistel. On tore, kui oma kogukonna rahvas tunneb kodupaika läbi oma juurte. Väisatud sai Nõidama nõiakivi, Haimre parki, käidud sai Velise –Valgu piirkonna kultuuriloolistes paikades, vaadatud võimsaid vaigutusmände siinsamas Märjamaa külje all. Eesti ja Raplamaa kultuurkapital on õla alla pannud meie lõõtspillimeisterdamise koolitusele- uhkusega tõdeme, et tänaseks on käimas III koolitus. Märjamaa folgil sai tehtud nii saunavihtade kui ka pärgade punumise, põllulillekimpude tegemise töötuba. Kolmapäeviti toimub meie majas kandlemängu õpituba. Tulemas on põnevad ja väga populaarsed epoksiidvaigu  ja hõbesavi koolitused. Meie tegevust on toetanud Eesti Rahvakultuuri Keskus ja tänu sellele sai Märjamaa Folk avahommikukontserdi Haimre mõisa pargis Juhan Uppiniga. Lisaboonusena tutvustas mõisaparki kohalik ajaloohuviline Sirje Unga. Septembris toimus lugude jutustamise õhtu Piret Pääriga Kilgi külas Maydelli kabeli ees. Ka kohalolnud külarahvas pajatas oma mälestusi. Jürgen Kusmini teadmised Maydelli kabeli ajaloost kulusid kuulajaile marjaks ära.

Selge on see, et projektitoetus on MTÜ tegutsemiseks suur tugi, samas maja ülalpidamine, õue  ja maja korrashoid, omaosalus on meie oma kanda.

Mis veel on teoksil? Keraamikateisipäevad on juba üle aasta toimunud.  Ka Märjamaa Wäega OTT on kindlalt iga kuu kolmandal pühapäeval tegutsemas- oma kogukonnale oma tootjalt. Unustanud ei ole me tikkimiskunsti ja selle pakkumist rahvale.  Wäega majas saab kasutada kiletamis  ja masintikandi teenust. Ka on võimalik õmmelda juhendaja toel. Portselani kaunistamine võrratute siirdepiltidega sobib kõigile, kes ilu tahavad luua. Kõike seda, millest eelnevalt juttu oli saab tellida ka rühmadele, sünnipäevalistele ja sõpruskondadele. Ning ringidesse saab samuti tulla! Ole ainult hakkaja ja julge küsija!


MTÜ Wäega Wärk tänab eelmise hooaja eest Märjamaa rahvast ja on tegutsemislusti täis tulevikku vaadates.

                                                                                                                 

 

16.11.2023  kl 18 - 20 Epoksiidvaigu töötuba

Juhendab Liza. Töötoa käigus kujundame lõikelaua või kandiku. 


28.10.2023  kl 09:00 Hommikumatk: siht silme ees - vaigutusmännid

Hommikuvalguses ja karguses on mõnus võtta siht kodulähedaste vaatamisväärsuste poole. Katsume käega vanu vaigutusmände ja räägime, miks nad siin on. Hommikueine ja tee kotti ning päev saab ilusa alguse. Panus vabatahtlik. 


17.09.2023  kl 11:00 Velise matkarada Jürgen Kurminiga: Velise-Inda-Nurtu-Valgu-Velise

Tunne oma kodukohta! Läbitavate paikde kohta räägib lugusid Jürgen Kusmin.15.09.2023  kl 18:00 Lugusid jutustab Piret Päär, muusika Wäega rahvalt

Jutuõhtu Piret Pääriga Kilgi külas Maydelli kabeli juures. Pilliluguega toetavad Wäega naised. 


03.09.2023  kl 12:00 Kogupereetendus: Cipollino seiklused

Kavas on Hageri kogukonna teatrietendus "Cipollino seiklused".
Lisaks on õuel kohvik ja teatripausi ajal vaba lava!28.08.2023  kl 18:00 Talguamps Wäega pärimusmaja õuel

Oled oodatud Wäega pärimusmaja õuele, et seal mõned hääd asjad korda teha. Meestele saagimist, naistele kivist muuli korrastamist, lauajupikeste riita ladumist. Töökindad on head. Kohv, tee, amps on maja poolt. Lõbus õhtu on tulemas!


05.08.2023  kl 11-15 Wäega ea mekk - pärimusõue kohvik

Külastaja saab mõnusaltõuel aega veeta, head-paremat kõhurõõmuks pakkuda ja õuel kirbukat väisata. Õuel saab ka meisterdada saunavihtasid, pärgi ja kimpe põllulilledest.


03.08.2023  kl 07:00 Hommikukontsert Haimre mõisa pargis Juhan Uppiniga

Märjamaa rahvas saab algusega kl 6 jalgratastega matkates Märjamaa Wäega pärimusmaja eest seada suuna Haimre parki. Kell 6:30 kõneleb pargist ja mõisa ajaloost Sirje Unga ja kontsert algab kl 7. Mõnusast kohvikust saab hommikurõõmu ka kõhule.17. - 18.07.2023  Kogukonnareis Saaremaale

Mis meid ees ootab? Kohtumine kivilammastega, külastame Saaremaa arendusjuhti Jaanika Tiitsoni (Kogukonnad siin ja praegu), Jaanika Tiitsoni lapimaailm, Siirupi Liisi tegemised, Lümanda maja ja Lümanda Põhikool, Sõrve Mari, Pihtla õllekoda.
Reisi toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm.12.07.2023  kl 19:00 Kultuuriõhtu lõõtsaga: Bert Laak

Kultuuriõhtu toimub Sulu külamajas. Bert on pärimusmuusikute võistumängu võitja!


11. - 13.07.2023  XIII Pärmiuslaager teemal LOOVKAMPSIKUD

Laager toimub Sulu külamajas. Juhendaja Eve Mahhov.

 

04.07.2023  kl 17:30 Permaaia loomine Mariann Nummertiga

Toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm.
Info Eve Burmeister.
 


29.06.2023 kl 18:00  Ideeõhtu Märjamaa valla MTÜ-dega

Info Eve Burmeister.

 

26.06.2023 kl 18:00-21:00 Hennamaalingu õpituba Mariaga

Hennakunstnik Maria räägib maalingutest, jagab teadmis ja oskusi.


11.05 ja 18.05.2023  Mälestuste karp beebile, pulma, sünnipäevaks...

Juhendab Piret Lehes.


28.04.2023 Hommikumatk Märjamaa looduskaitsealal
Selga matkariided ja vettpidavad jalanõud. Kaasa võtame hommikueine. Matka pikkus on u 12 km.
Toetab Eesti Kultuurkapital.


 

27.04.2023 Vahetatavate kaantega märkmik

Juhendab Piret Lehes.

 

13.04 ja 20.04.2023  Vahetatavate kaantega märkmik

Juhendab Piret Lehes.19.03.2023  Hõbesavi koolitus: hõbedast ehted looduskiviga

Kursusel tutvutakse lähemalt hõbesaviga ja selle kasutamise võimalustega. Kavandatakse ehte kuju, kasutatakse soovi korral looduskivi. Õpitakse kasutama õigesti hõbesavi. Koolituse käigus valmistatakse vähemalt üks kolmemõõtmeline ehe. Koolituse viib läbi Loominguleheke OÜ Raplamaa Kulka toel.16.02.2023  Plahvatav kinkekarp sõbrale
Juhendab Piret Lehes.

 

10.02.2023  Matk Märjamaa lähistel: looduskaitseala männikarrid
Hea matkasell - ole sa suur või väike! Tunne oma kodupaika - see mõte viib meid Märjamaa looduskaitse alal paiknevale männikarride juurde. Need hiiglaslikud puud on andnud 60-70ndatel aastatel vaiku. Praegu on nad kui elavad kunstiteosed. Läheme vaatame! Teekond u 8 km. Kaasa mõnusat nosimist ja tee! Toetavad Raplamaa Kulka ja Wäega Wärk.

 

19.01. ja 26.01.2023  Teepakikarbi töötuba
Juhendab Piret Lehes

 

15.01.2023  Alustab lõõtspillide meisterdamise koolitus
Juhendab Leho Laaser.
Toetab Eesti Kultuurkapital.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sündmuste arhiiv:

 [2022] [2021] [2020]


Sündmused


19.11.23 kl 12 - 14  Märjamaa OTT  Wäega Pärimusmaja õuel 
Hea müüja, oled lahkelt oodatud Wäega Pärimusmaja õuele oma inimeste toodangust heameelt tundma.
Kõik on oodatud kaupu uudistama!
Müüjate registreerumine ja info marjamaaott@gmail.com
Registreerimise vormi leiad siit.

Vaata veel:
FB Wäega Õue OTT


16.11.2023 kl 18 - 20 Epoksiidvaigu töötuba KOHAD TÄIS!
Juhendab Liza. Töötoas kujundame lõikelaua või kandiku.Leia sobiv kink endale või lähedasele pärimusmajast!
Valik keraamikat ja käsitööd ning ehteid Wäega Wärgi pärimusmajas.
Astu läbi!
Kiika ka kodulehe e-poodi, kus palju poekotte.Kolmapäeviti kl 15 Maiasmokaring noortele
Juhendaja Maret Kollin


Kandlekolmapäevad
Väikekannel on hingepill. Märjamaa pärimusmajas käib koos kanneldajate seltskond. Kui Sul on huvi, liitu. Eelteadmised ja oskused ei ole vajalikud, hing saab toidetud. Tueur, juhendab Terje Kaur.
Info ja reg 56157757 ewebur@gmail.comle ja vaata! Osalustasu 10 
 

Teisipäeviti kl 18:00
Meil on savi! Täiskasvanute keraamikaring
Kõik see rahvas, kes armastab näppupidi savis olla ja sellest  imelisi esemeid võluda. Pärimusmajas on see võimalik. Teeme töid sõbrale, perele, iseendale jne. Tule ja saa sellest rõõmust osa.
Osalustasu 12 eur + savikogus 6 eur/kg.
Vahendid olemas.
Registreeru tel 56157757, ewebur@gmail.com
Juhendaja Eve Burmeister

 

 
KÄIMAS! 
Teppo tüüpi lõõtspilli meisterdamise koolitus
Rahvapilli- ja teppo lõõtsa huviline. Märjamaal on tulemas pilli meisterdamise koolitus, mis kestab peaaegu aasta. Eestvedajaks on meister Leho Laaser Pillikojas Härmoonik OÜ. 

Loe veel